úterý 22. září 2015

Fashion okénko: Ponožky do půlky lýtek a sportovní kraťásky za každých okolností!

Uznávám. Je to trošku paradox, aby někdo jako já hodnotil módu. Člověk, který nesnáší nakupování, v obchoďáku je maximálně jednou za čtvrt roku a ideálně s přesným plánem, co koupit. Bez žádného zkoušení, rovnou pro určitou věc a pokud  nákup hadrů nezvládnu do hodiny, už je to pro mě přesčas. Můj plán je vždycky nakoupit všechno oblečení najednou, abych sem zase pár měsíců nemusela jít. A boty kupuju zásadně až v tu chvíli, když už se totálně rozpadají. 



Nicméně, Kamči post na Facebooku (která aktuálně studuje v Nebrasce) mě přiměl napsat tento článek věnující se podivné módě mých amerických spolužáků a spolužaček. Jestli jsem už v předchozích postech tvrdila, jak mi přijdou Amíci většinou jako takoví znudění xichti bez šťávy alá "mouchy snězte si mě" a bez jakýchkoliv odboček z klasické průměrnosti, tak to samé platí i v módě.

Všichni jsou tu totiž úplně stejní a nosí úplně to samé oblečení. Lidi se tu liší jedině pohlavím, délkou vlasů a barvou pleti. Klasický "školní oděv" je povětšinou fialovo bílé barvy, občas si někdo dovolí vzít šedou nebo černou. Najít tu džíny by bylo určitě za zlatého bludišťáka (dobře, džíny tu má možná tak 1 člověk z 500). Dneska jsem počítala, kolik džínů najdu za 15minutovou cestu do školy, napočítala jsem 3, z toho dva byli profesoři a jeden člověk já). Jeden náš profesor zásadně chodí do školy ve fialovém obleku, který by jistojistě v ČR sklidil ten největší posměch. K tomu na každou hodinu jiný vzor fialové kravaty. Kostičky, proužky, kolečka, logo školy. 

Všichni nosí sportovní hadry. Nejdřív jsem si říkala, že určitě chodí studenti mezi hodinama cvičit, a proto už se oblečou na hodinu do kraťasů, vytahaných trik a tenisek, aby ušetřili čas s případným převlíkáním. Ale omyl, tohle tu prostě nosí pořád. Do školy, na běhání, na večeři s rodinou, na rande, do města (podle Kamči prý i do sauny chodí oblečení).


U holek jsou největší módní kousek klasické sportovní volné kraťasy (kdyby byly aspoň uplé, koukalo by se klukům na holčičí zadky mnohem líp). K tomu tílko, popřípadě to nejvytahanější volné triko, ve kterém já většinou spím. Tato trička občas i překrývají celé kraťasy, takže celý outfit vypadá jako dlouhá nošní košile. K tomu tenisky, občas žabky. Baleríny, sandálky nebo podpatky byste tu hledali dost těžko. Slovo kabelka tu skoro nikdo nezná. Nikdy jsem neviděla větší koncentraci batohů než tady. A vzhledem k tomu, že mají všichni skoro jeden a ten samý batoh z K-State storu, mají na něm připnutou jmenovku. S líčením si tu holky také nedělají moc velké starosti, na druhou stranu musím říct, že i nenamalované vypadají dobře. Co se týká účesů, tak tu nosí rozpuštěné vlasy nebo klasické hovnobobky. K tomu vám tu přikládám oblíbenou básničku mých spolužáků z gymplu.

Drdol aneb koule vlasů,
co má přinášet ženám krásu.
Nikdo jí neřekl, že je to hnus
a že to vypadá jako hovna kus.


Klučičí móda je tu vlastně úplně stejná. Kraťasy, k tomu triko nebo volné tílko s křížovým řešením na zádech. Takové to klasické basketbalové, u kterého když kluci zvednou ruce, naskytne se vám pohled na chomáč chlupů (jo s holením si tu kluci, ale občas ani holky, nedělají moc velkou hlavu). Poměrně časté tu je nosit takový lehký sportovní batůžek, který vypadá jak "pytlík na přezůvky" z první třídy. A ještě jsem zapomněla, celý outfit kluci doplní ponožkami do půlky lýtek. Ilustrační foto zde:

Na druhou stranu, kluci tu maj dost často dobře ostříhané vlasy. Černoši mají super dredy a hodně populární je tu tetování, které tu mají holky i kluci už jako hodně mladí (ve třídě mám jednoho roztomilého černouška s dredama, kterému nemůže být víc jak 19 let a od ramen po malíček je celý potetovaný).

Snažím se tu nepodlehnout těmhle divným fashion praktikám. Kraťasy a sportovní trika nosím zásadně jen na sport, popřípadě doma a ven si beru džínové kraťásky, balerínky a kabelku. Ale jsem zvědavá, co tu s módou udělá podzim a zima. Ve skříni už se na mě směje béžový baloňáček a kozačky, které rozhodně plánuju nosit. Přece jsem s nimi nezabírala místo v kufru zbytečně!

PS: Korunu místní módě dávají Korejci (možná Japonci), kteří chodí po kampusu s rouškama přes pusu (a to mnohy i v různém barevném provedení).

1 komentář: